IX Regionalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

IX Regionalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

„Języki otwierają drzwi do przyjaźni, świata, są drogą do przyszłości”.

„Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelakie życie”

Platon.

Martyna Sopata z naszej szkoły zdobyła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Martyna wykonała utwór w języku rosyjskim „Katyusa”. Naszą szkołę reprezentowali również Daria Lech i Arkadiusz Sztandera, który otrzymał wyróżnienie. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Florian Chlebny z Gminnej Szkoły Podstawowej, któremu akompaniował brat Tymoteusz.

SONY DSC

IX Regionalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej odbył się12 czerwca 2018r w Oławian Hotel, gdzie rozbrzmiewały piosenki w różnych językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim i włoskim w wykonaniu młodych wokalistów z naszego regionu. W tym roku rywalizowali soliści oraz duety ze szkół podstawowych (z klas 7 oraz gimnazjalnych) a także ponadgimnazjalnych, w sumie wystąpiło 28 wykonawców. Niektórzy prezentowali swoje talenty wokalne przy akompaniamencie gitary, saksofonu, instrumentów klawiszowych czy ukulele. Nie zabrakło oczywiście znanych hitów, takich jak „Despacito”,  „I See Fire” Edd’a Sheeran’a czy Champs Elysees. Wykonawcy swoim śpiewem, zdolnościami językowymi a także odwagą zachwycili wszystkich.

Organizatorem konkursu była Agnieszka Szawan-Paras, nauczycielka języka niemieckiego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Gośćmi honorowymi  byli przedstawiciele władz powiatu oraz miasta i gminy. Udział w konkursie to przede wszystkim świetny sposób na rozwijanie swoich umiejętności zarówno językowych, jak i wokalnych. W tym roku wykonawcy prezentowali bardzo wysoki poziom, co podkreśliła przewodnicząca jury – Izabela Smoleń, która prowadzi Studio Wokalne.

Nagrody zwycięzcom wręczali: Starosta Oławski Zdzisław Brezdeń, wicestarosta Bożena Worek oraz dyrektor CKZiU w Oławie Maria Domaradzka. Głównym fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe. Wsparcia udzielił również Urząd Miasta i Gminy Oława.

Nagrodzeni:

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce: Martyna Sopata (CKZiU w Oławie),

II miejsce ex aequo:Sandra Guras i Wojciech Zarzycki (ZSP Nr 2 w Oławie) i Julia Fotyga (LO Nr I w Oławie),

III miejsce:Magdalena Nowak (ZSP Nr 2 w Oławie).

Wyróżnienia:

Arkadiusz Sztandera (CKZiU w Oławie),

Aneta Kozina (ZSP Nr 2 w Oławie).

Szkoły podstawowe:

I miejsce:Florian Chlebny (Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie), przy akompaniamencie Tymoteusz Chlebnego

II miejsce ex aequo: Gabriela Gieruła (Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie) i Katarzyna Karaś w akompaniamencie Filipa Żmudy (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Oławie),

III miejsce ex aequo:Anna Dudek i Michał Poburka (Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach) oraz Aleksandra Drożdż (Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie).

A.Sz-P

Skip to content