My i dzieci, czyli w co się bawić w Dzień Dziecka?

My i dzieci, czyli w co się bawić w Dzień Dziecka?

Czy tradycyjne zabawy są dèmodè? A skąd – dzieci bawiły się z nami, skacząc w workach, lepiąc z plasteliny, biegając slalomem z piłeczką na łyżce, wyczyniając wygibasy na twisterze, pokonując „labirynt” ze sznurka, tańcząc „kaczuchy” i śpiewając piosenki z przebojowych filmów animowanych.

            A kiedy i gdzie się to wszystko działo? W sobotę, 2 czerwca, w oławskim parku, przy stawach. A dlaczego się działo? Ano dlatego, że burmistrz naszego miasta, pan Tomasz Frischmann, jeszcze w ubiegłym roku, obserwując naszą grę dla dzieci „ Alicja w Krainie Czarów”, poprosił o przygotowanie zabaw na tegoroczny Dzień Dziecka. Zorganizowaliśmy więc wyżej opisany zestaw zabaw w bajkowych stylizacjach (byli wśród nas m.in.: Tekla i Maja, Wilk i Czerwony Kapturek, Wróżka i Królewna Śnieżka).

Kiedy o 10.00 stawiliśmy się w parku i zobaczyliśmy moc atrakcji przygotowanych przez władze miasta i sponsorów (całość imprezy zorganizowało Centrum Sztuki w Oławie), zastanawialiśmy się, czy dzieci zechcą się z nami pobawić… A jednak – tak – potrzeba ruchu i zabawy oraz dziecięca skłonność do bajkowych postaci i, nie ukrywamy – nasz urok osobisty ;), spowodowały, że mieliśmy pełne ręce roboty, a po to przecież poświęciliśmy połowę sobotniego dnia, by dać dzieciom jak najwięcej powodów do radości. Od południa do 15.30 przysporzyliśmy uciechy kilkudziesięciu dzieciakom w wieku od dwóch do dziesięciu lat – nie przegraliśmy konkurencji z dmuchanymi zamkami i zjeżdżalniami… Każde dziecko, które zechciało się z nami zabawić, otrzymywało drobne upominki (częściowo były to gadżety pozyskane przez nas od Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej, a częściowo zakupione dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta).

Dzieci nie miałyby frajdy, gdyby nie zaangażowanie nie tylko pań Agnieszki Czyżewskiej- Smeli i Edyty Dębickiej i ich rodzin (pomoc logistyczna, a także „obsługa” twistera- Kinga, Milena i Ziemowit Smela), przede wszystkim zaś grupy wspaniałych młodych ludzi. Dziękuję serdecznie, tym razem imiennie: Agacie Kamińskiej, Aleksandrze Jończyk, Patrycji Prokopiuk, Bernadecie Winnickiej, Kai Wojciechowskiej, Kamili Horbolewicz, Natalii Machowskiej, Oliwii Leszczyńskiej, Patrycji Lipińskiej, Sandrze Pazgan, Wiktorii Pasternak i Zuzannie Czajkowskiej; Arkadiuszowi Sztanderze i Czesławowi Boratynowi – byliście wspaniali w swoich rolach 🙂

Koordynatorka przedsięwzięcia Edyta Dębicka

Skip to content